GÖZLERİNİZİN İÇİ GÜLSÜNTüm sıkıntılarınız göz açıp kapatıncaya kadar sona ersin. En göz alıcı siz olun. Her konuda, ama her konuda yeni olasılıkları gözardı etmeyin. Göz aşinalığınız olmayan kişilere bile selam verin; inanın hiçbirsey kaybetmezsiniz. Arada sırada da olsa, eski fotoğraflara göz atıp gülümseyin. Siz siz olun, sözünü tutmayanların gözünüzü boyamalarına izin vermeyin.

Bio enerjinizi hep yüksek tutun ki, göze gelme olasılığınız azalsın! Gözden çıkardığınız hiçbir şey için "keşke" demeyin. Unutmayın, gözden düşmemek yalnızca sizin elinizde. Naz yapın biraz, kendinizi özletin, gözü yollarda kalsın! Ne çok hata yaptığınızı görünce şaşıracaksınız ama, yine de arada sırada hayatınızı gözden geçirmekten vazgeçmeyin! Çok canınız sıkıldığında, gözden kayboluverin. Her zaman kendi kendinizin gözdesi olun! Yerinize göz dikenler olacaktır, önlemlerinizi alın ve onlara yol açın; çok eğleneceksiniz! Gerektiğinde, aşkın herşeyi göze almak olduğunu anımsayın!

Göze göz, dişe diş felsefesinin zararı yine size! Yersiz kuruntular nedeniyle mutluluğun, göz göre göre elinizden kaçıp gitmesine izin vermeyin. O'nunla göz göze geldiğinizde, yüreğinizin sesini dinleyin. Yaşamak, kimi zaman göz gözü görmeyen bir fırtınada ilerlemek gibi olsa da, direnin! Gerektiği zaman gerektiği yerde... göz kamaştırın!
Hayata çapkınca göz kırpın, size mutlaka gülümseyecektir!

Bazı kritik anlarda... kendinize göz kulak olun. Öfkeden gözünüz dönse de derin bir nefes alın; durumu yeniden değerlendirin. Aman, bazı kişilerin özellikle gözüne girmeyin! Keyifli bir gün geçirmek istediğinizde, çok sevdiğiniz bir şairin kitabına göz gezdirin. Hayat kokteylinize; göz kararı ile de olsa; neşe, sağlık, başarı, mutluluk, şefkat, iyimserlik, alçakgönüllülük, yardımseverlik, duygusallık koymayı lütfen ihmal etmeyin.

Dostluklarınızı gözünüz gibi sakının. Hangi konuda olursa olsun, bir şeyler yapmak zorundaysanız gözünüzde büyütmeyin, karar verin ve başlayın! Dünyanın bu gidişatı gözünüzü korkutmasın! Gözünüz tutmasa da, önyargılı olmayın. Vicdanen sizi rahatsız eden hiçbir şeye göz yummayın. Çok istiyorsanız, gözünüzü karartın ve ilk adımı siz atın!
Bu yazıyı yanınızdan eksik etmeyin, arada bir de olsa zucuyla bakar, belki işinize yarayacak öneriler bulursunuz.G Ö Z L E R İ N İ Z İ N  İ Ç İ  G Ü L S Ü N